ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 7 Οκτωβρίου

ERC Cyprus Rally 2016

ERC Cyprus Rally 2016Απόλυτος κυρίαρχος του CNP ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ Ράλι Κύπρος αποδείχθηκε ο Ρώσος Alexey Lukyanuk με συνοδηγό τον Alexey Arnautov και αυτοκίνητο Ford Fiesta R5. Ο Ρώσος οδηγός δεν άφησε κανένα να τον πλησιάσει, αφού κέρδισε τις 11 από τις 13 συνολικές ειδικές διαδρομές του αγώνα. Ο μεγαλύτερος του αντίπαλος, Ralf Sirmacis με Skoda Fabia R5 περιορίστηκε στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης κερδίζοντας δύο ειδικές διαδρομές. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Γερμανός Marijan Griebel και Junior European Rally Champion, στην πρώτη συμμετοχή με το τετρακίνητο Skoda Fabia R5. Στην τέταρτη θέση οι Ούγγροι David Botka και Peter Szeles στο τιμόνι του μοναδικού Citroen DS3 R5. Πέμπτοι στην γενική κατάταξη και πρώτοι μεταξύ των κυπριακών πληρωμάτων οι Χρίστος Δημοσθένους και Πάμπος Λαός με Mitsubishi Lancer Evo 9. Ο Τούρκος Πρωταθλητής Murat Bostanci της Castrol Ford Team Turkiye και οδηγώντας ένα τρικύλινδρο Ford Fiesta R2 κέρδισε την πρώτη θέση στην δικίνητη κατηγορία.

Δείτε το επόμενο

Jean Luc Therier

1
2
3
Το μήλο σίγουρα, αυτή τη φορά, έπεσε κάτω από τη συγκεκριμένη μηλιά. Φυσιολογικά λοιπόν, ο Μίλτος Σουτζιής, μαθαίνοντας από μικρός τα μυστικά του χώρου, αλλά και αποκτώντας μοναδικές εμπειρίες δίπλα από τον πατέρα του, θα ήταν έκπληξη να μην ακολουθούσε την ίδια (ειδική) διαδρομή. Με το πέρας των σπουδών του στο Ηνωμένο Βασίλειο, για την απόκτηση του BA Business Management (Marketing), επέστρεψε πίσω στην Κύπρο όπου βοήθησε στη δημιουργία της ιστοσελίδας autokinito.com.cy. Παρά το νεαρό της ηλικίας του, αφού είναι μόλις 27 χρόνων, ήδη μετρά στο ενεργητικό του περισσότερες από 20 συμμετοχές σε αποστολές στο εξωτερικό, οι οποίες περιλαμβάνουν παρουσιάσεις αυτοκινήτων, συμμετοχή σε διεθνή σαλόνια και κάλυψη αγώνων μηχανοκίνητου αθλητισμού.