ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 22 Σεπτεμβρίου

Ράλισπριντ Αμμοχώστου 2013

Ράλισπριντ Αμμοχώστου 2013Τέσσερις νίκες σε έξι αγώνες ήταν υπέρ αρκετές για το νεαρό «Chips» να κατακτήσει τον πρώτο τίτλο ταχύτητας στην καριέρα του. Στον αγώνα στο Παραλίμνι δήλωσαν συμμετοχή 30 με το 3.09.430 που έφερε ο Chips Junior να ήταν αρκετό για να του χαρίσει τον τίτλο. Ενάμιση δευτερόλεπτο πιο αργός ήταν ο ΠρόδρομοςΠροδρόμου που κέρδισε με μόλις δύο δέκατα διαφορά τον Παρασκευά Παρασκευά. Στο ίδιο δευτερόλεπτο και ο παλιός πρωταθλητής Μάριος Παναγιώτου ενώ ο Πέτρος Πέτρου πήρε την πέμπτη θέση με ένα δέκατο διαφορά. Έκτη θέση για τον τοπικό Χρίστο Λιμνιώτη ενώ οι Παναγιώτου, Ιωαννίδης, Πενταράς και Πιερή ολοκλήρωσαν την πρώτη δεκάδα στον αγώνα.

5
Το μήλο σίγουρα, αυτή τη φορά, έπεσε κάτω από τη συγκεκριμένη μηλιά. Φυσιολογικά λοιπόν, ο Μίλτος Σουτζιής, μαθαίνοντας από μικρός τα μυστικά του χώρου, αλλά και αποκτώντας μοναδικές εμπειρίες δίπλα από τον πατέρα του, θα ήταν έκπληξη να μην ακολουθούσε την ίδια (ειδική) διαδρομή. Με το πέρας των σπουδών του στο Ηνωμένο Βασίλειο, για την απόκτηση του BA Business Management (Marketing), επέστρεψε πίσω στην Κύπρο όπου βοήθησε στη δημιουργία της ιστοσελίδας autokinito.com.cy. Παρά το νεαρό της ηλικίας του, αφού είναι μόλις 27 χρόνων, ήδη μετρά στο ενεργητικό του περισσότερες από 20 συμμετοχές σε αποστολές στο εξωτερικό, οι οποίες περιλαμβάνουν παρουσιάσεις αυτοκινήτων, συμμετοχή σε διεθνή σαλόνια και κάλυψη αγώνων μηχανοκίνητου αθλητισμού.