ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 25 Απριλίου

Πρωτάθλημα ταχύτητας 2010

1os ANDREAS ANDREOUΤρίτος γύρος για πρωτάθλημα ταχύτητας του 2010, και ο Ανδρέας Ανδρέου ήταν αυτός που έφυγε με τους δέκα βαθμούς της νίκης. Ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος Παρασκευάς Παρασκευά έμεινε στη δεύτερη θέση ενώ την τριάδα του βάθρου έκλεισε ο Μανώλης Κουλουμάς. Στον αγώνα έλαβαν μέρος 39 συνολικά αθλητές και τελούσε υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου ενώ διοργανώθηκε από τη Λέσχη Αυτοκινήτου Λεμεσού στην περιοχή του χωριού Μενόγια. Ο Γιώργος Λυσάνδρου ήταν για τρίτο συνεχόμενο αγώνα ο νικητής στην κατηγορία των αυτοκινήτων με κίνηση στους δύο τροχούς. Επίσης, ισάριθμες δεύτερες θέσεις στην ίδια κατηγορία μετρά και ο βετεράνος Πανίκος Σάββα με τo Opel Corsa.

Δείτε το επόμενο

HANDICAP RALLY

1
2
3
4
Το μήλο σίγουρα, αυτή τη φορά, έπεσε κάτω από τη συγκεκριμένη μηλιά. Φυσιολογικά λοιπόν, ο Μίλτος Σουτζιής, μαθαίνοντας από μικρός τα μυστικά του χώρου, αλλά και αποκτώντας μοναδικές εμπειρίες δίπλα από τον πατέρα του, θα ήταν έκπληξη να μην ακολουθούσε την ίδια (ειδική) διαδρομή. Με το πέρας των σπουδών του στο Ηνωμένο Βασίλειο, για την απόκτηση του BA Business Management (Marketing), επέστρεψε πίσω στην Κύπρο όπου βοήθησε στη δημιουργία της ιστοσελίδας autokinito.com.cy. Παρά το νεαρό της ηλικίας του, αφού είναι μόλις 27 χρόνων, ήδη μετρά στο ενεργητικό του περισσότερες από 20 συμμετοχές σε αποστολές στο εξωτερικό, οι οποίες περιλαμβάνουν παρουσιάσεις αυτοκινήτων, συμμετοχή σε διεθνή σαλόνια και κάλυψη αγώνων μηχανοκίνητου αθλητισμού.