ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 23 Μαΐου

Ράλι Τουλίπας 2009

2009 TULIP RALLYΣίμος Γαλαταριώτης και Άκις Ιωάννου ήταν οι νικητές του ράλι Τουλίπας του 2009 που διοργάνωσε ο Όμιλος Φίλων Αυτοκινήτου. Το πλήρωμα του Mitsubishi Lancer Evo έδωσε σκληρές μάχες με τους Κώστα Γεωργίου «Τσίπς» και Σταύρο Αντωνίου με το Lancer Evo IX και η διαφορά τους στον τερματισμό ήταν μόλις δύο δευτερόλεπτα. Την τρίτη θέση στη γενική κατάταξη πήραν οι Παρασκευά Παρασκευάς και Τούλλης Αριστοδήμου με Mitsubishi Lancer Evo VII. Οι Θεοχάρης Ιωάννου και Μάριος Ποταμού ήταν οι νικητές στη δικίνητη κατηγορία, πίσω από το τιμόνι ενός Peugeot 106 S16.

Δείτε το επόμενο

OFA Τρίτος αγώνας ταχύτητας 2004

1
2
3
4
Το μήλο σίγουρα, αυτή τη φορά, έπεσε κάτω από τη συγκεκριμένη μηλιά. Φυσιολογικά λοιπόν, ο Μίλτος Σουτζιής, μαθαίνοντας από μικρός τα μυστικά του χώρου, αλλά και αποκτώντας μοναδικές εμπειρίες δίπλα από τον πατέρα του, θα ήταν έκπληξη να μην ακολουθούσε την ίδια (ειδική) διαδρομή. Με το πέρας των σπουδών του στο Ηνωμένο Βασίλειο, για την απόκτηση του BA Business Management (Marketing), επέστρεψε πίσω στην Κύπρο όπου βοήθησε στη δημιουργία της ιστοσελίδας autokinito.com.cy. Παρά το νεαρό της ηλικίας του, αφού είναι μόλις 27 χρόνων, ήδη μετρά στο ενεργητικό του περισσότερες από 20 συμμετοχές σε αποστολές στο εξωτερικό, οι οποίες περιλαμβάνουν παρουσιάσεις αυτοκινήτων, συμμετοχή σε διεθνή σαλόνια και κάλυψη αγώνων μηχανοκίνητου αθλητισμού.