Δημοσθένους και Χριστοδούλου οι νικητές του 2ου Trial Rally Sprint της χρονιάς

2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor Oil: Την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου ο Σύνδεσμος Αυτοκινήτου Λάρνακας διοργάνωσε το δεύτερο φετινό Trial Rally Spint, αγώνας ο οποίος τελούσε υπο την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου και διεξήχθη εις μνήμην του Παντελή Ποιητή.

winners νικητες 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor OilΤο Λαος Trial Rally Sprint φιλοξένησε η κοινότητα Αθηαίνου ενώ 31 συνολικά πληρώματα διαγωνίστηκαν στη διαδρομή Di Capilla Seaside Stories. Μια διαδρομή μήκους δέκα χιλιομέτρων που επαναλήφθηκε τρείς φορές και το νικητή να αναδεικνύεται με το άθροισμα των χρόνων.

1οι Γενικής Δημοσθένους - Χριστοδούλου demosthenous christodoulou 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor Oil:Οι Δημοσθένους/Χριστοδούλου με το Skoda Fabia R5 ήταν το μεγάλο φαβορί στον αγώνα και το επιβεβαίωσαν με τον καλύτερο τρόπο καθώς ήταν οι ταχύτεροι και στις τρεις διελεύσεις. Οι Κυριάκου/Αριστείδου συνδύασαν θέαμα και ουσία και έφεραν το Subaru Impreza δεύτερο στη ράμπα τερματισμού, ενώ την πρώτη τριάδα συμπλήρωσαν οι Σταύρου/Ελπιδοφόρου με Mitsubishi Lancer Evo VII. Στην τέταρτη θέση τερμάτισαν οι Κώστας Λαός/Μιχάλης Στυλιανού με Mitsubishi Lancer Evo IX, με το πλήρωμα να κερδίζει παράλληλα και την κατηγορία RC2.

2οι Γενικής Κυριάκου - Αριστείδου Kyriakou aristeidou 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor Oil:Οι Σιόφερος/Γεωργίου μετά από πολύ καλή προσπάθεια ολοκλήρωσαν πέμπτοι γενικής και πρώτοι στην κατηγορία RCS2 στο μπάκετ του Mitsubishi Lancer Evo VI, με τους Νέστωρος/Δαμιανού να τερματίζουν έκτοι και δεύτεροι στην RC2 οδηγώντας ένα Mitsubishi Lancer Evo X.

3οι Γενικής Σταύρου - Ελπιδοφόρου stavrou elpidoforou 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor Oil:Οι Σωκράτους/Ευριπίδου με Subaru Impreza τερμάτισαν έβδομοι γενικής και δεύτεροι στην κατηγορία RCS2, όγδοοι ολοκλήρωσαν οι Παφίτης/Γραμένος (Mitsubishi Lancer Evo IX) και την πρώτη δεκάδα συμπλήρωσαν οι Πέτρος και Σωτήρης Λαός με Mitsubishi Lancer Evo VI και Χριστοδούλου/Ξενοφώντος με Subaru Impreza.

Στη δικίνητη κατηγορία οι Τσιάκκας/Χρυσοστόμου με Peugeot 208 R2 ήταν μακράν οι ταχύτεροι στον αγώνα αφού κέρδισαν και στα τρία περάσματα από την ειδική διαδρομή.

1οι 2WD Τσιάκκας - Χρυσοστόμου tsiakkas chrisostomou 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor OilΌσον αφορά τις άλλες κατηγορίες, οι Χρίστος και Ανδρέας Μαννούρης με Peugeot 208 Rally4 κέρδισαν την κατηγορία RC4, οι Παπαγεωργίου/Ππάης ήταν πρώτοι στην κατηγορία RCL1 με το Mitsubishi Mirage DYTKO ενώ την κατηγορία T1 κέρδισαν οι Ελένιος και Άριστος Νικολάου με Suzuki Vitara Τέλος, στην κατηγορία RCS1 νικητές αναδείχθηκαν οι Χριστοδούλου/Καλλής (Honda Civic) και στην RC5 πρώτοι ήταν οι Πετρακίδης/Χαριλάου με Ford Fiesta με τους Άγγελος και Ανδρέας Πετρίδης με Mitsubishi Lancer Evo IX να παίρνουν την πρώτη θέση τα μεικτά πληρώματα. 2ο Trial RallySprint 2022 by Psaltis Auto Parts & ENEOS Motor Oil

Χορηγός του αγώνα είναι η εταιρεία Psaltis Autoparts και τα λιπαντικά ENEOS.